Články o investování

Kdy se bude zlatu blýskat na lepší časy?

15.03.2015

Od doby co zlato dosáhlo svého vrcholu 1900 USD za unci v roce 2011, museli akcie zlatého průmyslu překonat 3 obtížné roky. Rok 2014 začal pro tyto akcie slibně, když v jeho prvním pololetí jevili známky oživení. To se odehrálo ještě před oslabením světových měn vůči dolaru a očekáváním zvýšení úrokových sazeb ze strany amerického Fedu. Poté cena zlata spadla natolik, že v ní někteří investoři začali vidět unikátní příležitost.<p>Zatímco cena zlata vyjádřena v USD během roku 2014 postupně klesala, ve většině ostatních měn dosáhla značného růstu.

Zlato přerušilo nejdéle trvající oslabování ceny posledních 17 let

13.03.2015

Druhým dnem posiluje dnes na burze Comex nejaktivnější futures kontrakt na zlato. Reaguje tak na spekulace, dle kterých nejdéle trvající pokles ceny za posledních 17 let pomůže podpořit nákupní poptávku.

Indická poptávka po zlatě míří k růstu

02.03.2015

Dovoz zlata do Indie, jež platí po Číně za druhého největšího spotřebitele zmíněného kovu na světě, by měl v průběhu stávajícího měsíce provázet růst. Výrazně by jej nemělo omezit ani rozhodnutí indického ministra financí Aruna Jaitleyho ponechat dovozní daň beze změny.

Co jste možná o zlatu nevěděli

27.02.2015

Zlato je symbolem pokroku a inovací. Obklopuje nás v každodenním životě, často díky svým fyzikálně-chemickým vlastnostem dokonce například chrání i lidské zdraví. Historicky se jeho využití lišilo, od platebního prostředku, přes atribut královské moci či urozenosti, po součást tajemných šamanských či pohřebních rituálů. Lidstvo ho spotřebovává tisíce let. Můžeme ale říct, že ho známe? Může nás ještě něčím překvapit? Určitě ano!

Světová poptávka po zlatě byla loni nejnižší za pět let

25.02.2015

Světová poptávka po zlatě loni klesla na nejnižší úroveň za pět let. Oznámila to ve čtvrtek Světová rada pro zlato (WGC), která sdružuje přední těžaře tohoto kovu. Nákup šperků, zlatých mincí a prutů tedy nedokázal překonat hodnoty z roku 2013, kdy byla spotřeba zlata rekordní.

Zlato se vrací domů

16.02.2015

Přelom roku i měsíc leden byly z politického i ekonomického hlediska opravdu bouřlivé – Evropská centrální banka oznámila rozhodnutí o spuštění kvantitativního uvolňování čili o nákupech vládních i korporátních dluhopisů, švýcarská centrální banka zase zrušila intervence proti posilování franku, což vyvolalo raketový vzestup jeho hodnoty. Když do toho přidáme parlamentní volby v Řecku, pokračující krizi na Ukrajině a všeobecné obavy o vývoj situace v eurozóně, je poměrně pochopitelné, že některé další velmi zajímavé události zapadly.

Zlato je mrtvá investice a mrtvou zůstane

15.02.2015

Věděli jste, že slavní investoři a miliardáři předpovídají ekonomický kolaps? Věděli jste, že Fed tiskne tolik peněz, že si za milion dolarů zanedlouho pořídíte třeba jedno akvárium? A víte, že zlato je jedinou reálnou formou peněz? Pokud ano, posloucháte lidi, kteří prodávají zlato. Ale jak to se zlatem je ve skutečnosti?

Zlato posílilo nejvíce v posledních dvou týdnech

12.02.2015

Cena zlata na burze v Londýně dnes zaznamenala největší nárůst posledních téměř dvou týdnů poté, co v rámci jednání v Bruselu nenašli zástupci Evropy shodu ohledně plánu, jak zajistit pokračování záchranného programu pro Řecko.

Řecko hodlá protestovat proti kanadskému zlatému dolu

10.02.2015

Řecká levicová vláda plánuje podniknout právní kroky proti zlatému dolu v severní části země, který provozují kanadští těžaři. V úterý to oznámil řecký ministr pro energetiku a přislíbil, že řecké zaměstnance dolu vláda ochrání.

Zájem Číňanů o zlato ochabnul

06.02.2015

Podle čínské asociace pro zlato spotřeba zlata v Číně propadla v loňském roce o 25 procent. Celkem se v zemi spotřebovalo 886,1 tuny žlutého kovu. V roce 2013, kdy spotřeba byla rekordní, dosahovala celkem 1 176,4 tuny. Poptávka po prutech propadla o 59 procent a po mincích o 49 procent. Pokles poptávky přichází uprostřed protikorupční kampaně, kterou ve svých řadách zahájila komunistická strana. Podle Světového výboru pro zlato (WGC) je snížení spotřeby kovu způsobeno právě touto kampaní, která odradila kupce od prutů a mincí.

1 2 3 ... 7