Někteří obchodníci s drahými kovy začínají prodávat i za bitcoiny

23.11.2014

Někteří obchodníci s drahými kovy postupně začínají přijímat i platby v internetové měně bitcoin. Vyplývá to ze zjištění ČTK. Například společnost Zlaté rezervy tento týden uvedla, že jako první v ČR a na Slovensku začala přijímat platby za investiční kovy v bitcoinech. Platby v internetové měně za zlato chce začít přijímat od počátku příštího roku i společnost Golden Gate. Firma Zlaťáky.cz pak na dotaz ČTK sdělila, že chystá přinést na tuzemský trh minci, která bude mít hodnotu vyjádřenou v bitcoinech.

"Nabídka platby v bitcoinech spojuje moderní internetové platidlo s nákupy tradičních drahých kovů, které jsou používány už po staletí. Věříme, že pomůže především mladé generaci se zahájením investic do zlata či stříbra," uvedl hlavní ekonom společnosti Zlaté rezervy Roman Pilíšek. Pro přijímání plateb se společnost rozhodla využívat služby platební brány BitPay, která je jedním z předních zprostředkovatelů plateb v bitcoinech na světě.

Obchodní ředitel společnosti Golden Gate Pavel Ryba ČTK řekl, že firma začne přijímat platby za zlato v bitcoinech počátkem příštího roku. "Rádi bychom tam vyhověli potřebám investorů, kteří drží bitcoiny. Tito klienti si uvědomují zranitelnost finančního a bankovního systému, a proto část peněžních aktiv vyměňují za peníze, se kterými nemůže vláda ani centrální banka provádět manipulace," uvedl.

Společnost Zlaťáky.cz sice platby v bitcoinech nechystá, ale plánuje podle člena představenstva Jana Žáka v blízké době vydat v Česku minci, která bude mít bitcoinový nominál.

Společnost Česká mincovna pak podle marketingového manažera Lukáše Jokla platby v bitcoinech nechystá. "Jako konzervativní společnost o zavedení platby bitcoiny neuvažujeme a od našich klientů jsme tuto poptávku také zatím nezaznamenali," uvedl.

.