Po předešlém třídenním růstu zlato v průběhu včerejšího dne oslabilo

08.01.2015

Poprvé po třech dnech růstu zaznamenala cena nejaktivnějšího únorového futures kontraktu na zlato na burze Comex v průběhu včerejšího dne pokles. Zmíněným zlato reagovalo na posilování globálních akciových titulů a amerického dolaru v očekávání výsledků pravidelné statistiky z amerického trhu práce.

V rámci průzkumu agentury Bloomberg oslovení analytici a ekonomové očekávali, že dnešní statistika ukáže, že zaměstnavatelé ve Spojených státech zvýšili počet pracovních pozic v měsíci prosinec po jedenácté v řadě, tentokrát minimálně o 200 tisíc. Výsledek průzkumu podpořil zkrácení doby, v rámci které je možné očekávat začátek zvyšování úrokových sazeb v U.S. Posílily akcie a americký dolar.

Včerejší zpráva pokrývající prosincové zasedání amerického Fedu ukázala, že američtí zákonodárci očekávají pokračování trendu zotavování americké ekonomiky. Přesto je však nepravděpodobné, že se zvyšování úrokových sazeb dočkáme dříve než v druhé polovině dubna.

Futures na zlato s únorovým termínem dodání v průběhu včerejší obchodní seance na burze Comex oslabil o 8,70 USD na uzavírací cenu 1.210,70 dolarů za unci. V průběhu úterního obchodování naopak posílil na úroveň více jak dvoutýdenního maxima.