Po včerejším poklesu dnes zlato podruhé v tomto týdnu posiluje

03.12.2014

Cena zlata na burze Comex dnes po včerejším poklesu roste s tím, jak roste cena ropy a množí se známky nárůstu fyzické poptávky v Asii.

Ropa Brent dnes na burze ICE Futures Europe podruhé v tomto týdnu mírně posiluje, a to v souvislosti s ochabnutím výprodeje, který byl v minulém týdnu dílem organizace OPEC, jejíž představitelé členských států na svém zasedání ve Vídni téměř jednohlasně odmítli snížení denních limitů ropy. Zlatí obchodníci často následují pohyby ceny ropy.

V minulém měsíci, v souvislosti s propadem cen energií a posílením amerického dolaru, jež reagoval na výhled zvyšování úrokových sazeb v U.S., klesla cena zlata až na úroveň čtyřletého minima. Nižší ceny zlata podporují růst fyzické poptávky v Asii. Objemy zobchodovaného zlata spot na burze Shanghai Gold Exchange dosáhly téměř týdenního maxima.

Zlato s okamžitým termínem dodání dnes v 10:38h našeho času na burze v Londýně posilovalo o 0,6% na 1.205,53 dolarů za unci. Únorový futures kontrakt na burze Comex dnes v 15:38h našeho času posiloval o 3,9 USD na 1.203,30 dolarů za unci.