Zlato dnešním dnem dává stop poklesu ceny předešlých dvou dnů

09.01.2015

Zlato dnešním dnem zastavilo pokles cen předešlých dvou dnů a v předstihu před zveřejněním pravidelné statistiky z amerického trhu práce míří za největším mezitýdenním nárůstem ceny v posledním měsíci. Statistika amerického ministerstva práce by mohla v očích investorů poskytnout vodítka ohledně v letošním roce očekávaného zvyšování úrokových sazeb v USA.

Cena zlata s okamžitým termínem dodání na burze v Singapuru dnes vzrostla o 0,4% na 1.213,18 dolarů za unci a v 3:31h našeho času dosahovala 1.211,45 dolarů za unci. Zlato si v průběhu úterního dne připsalo nárůst na 1.223,19 dolarů za unci, nejvyšší od 16. prosince loňského roku poté, co propad cen ropy pod 50 dolarů za barel poslal ke dnu globální akciové tituly. Celkově zlato na zmíněné burze v rámci tohoto týdne posiluje o 1,9%.

V průběhu včerejšího dne prezidentka odnože amerického Fedu ve městě Minneapolis, Narayana Kocherlakota, uvedla, že zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech v letošním roce by mohlo oddálit růst inflace. Dle Jamese Steela, analytika HSBC Securities (USA) Inc., se sice očekává, že inflace v U.S. zůstane nízká, přesto by však potvrzení oddálení možnosti nastartování jejího růstu bylo trhem se zlatem vnímáno prorůstově.

Analytici oslovení v průzkumu agentury Bloomberg očekávají, že dnešní pravidelná statistika amerického ministerstva práce odhalí další nárůst počtu pracovních pozic ve Spojených státech o 200 tisíc, celkově již jedenáctý v řadě.

Cena zlata na burze Comex dnes v 9:36h našeho času posilovala o 3,10 USD na 1.211,60 dolarů za unci.