Zlato na burze Comex posílilo na měsíční maximum

12.01.2015

Cena zlata na burze Comex dnes dosáhla na úroveň měsíčního maxima. Jedná se o reakci na spekulace, dle kterých americký Fed nebude spěchat se zvyšováním úrokových sazeb. V souvislosti se zmíněným oslabil americký dolar a vzrostla poptávka po zlatu jakožto formy bezpečného investičního přístavu.

Zlato s okamžitým termínem dodání dnes na burze v Singapuru posílilo až o 0,7% na 1.231,29 dolarů za unci. V 7:07h našeho času se pohybovalo na 1.227,91 dolarech za unci. V průběhu poslední obchodní seance minulého týdne zlato nárůstem o 1,2% uzavřelo největší mezitýdenní nárůst ceny od loňského června.

Bloomberg Dollar Spot index oslabuje z úrovně rekordního maxima z 8. ledna druhým dnem v řadě. Reaguje tak na páteční výsledek statistiky z amerického trhu práce, dle kterého průměrná hodinová mzda v USA v průběhu prosince zaznamenala největší propad od roku 2006. Tento výsledek zastínil další, tentokrát pozitivní statistiku, dle které bylo ve Spojených státech v průběhu předešlého měsíce vytvořeno 252 tisíc nových pracovních pozic. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali, že jich bylo vytvořeno 220 tisíc.

Cena zlata s únorovým termínem dodání na burze Comex vzrostla v průběhu dnešního dne až o 1,3% na 1.231,30 dolarů za unci, nejvyšší úroveň od 11. prosince. S blížícím se termínem voleb v Řecku, jež se uskuteční 25. ledna, vzrostla cena zlata vyjádřená v eurech na nejvyšší úroveň od září roku 2013.