Česká Mincovna

Logo společnosti Česká Mincovna
Prodejce: Česká mincovna a.s.
Url: -- neveřejná informace --
Celkové hodnocení: zatím bez hodnocení
IČ: 28737016
DIČ: CZ28737016

Česká mincovna je tradičním a v současnosti také jedinou tuzemskou mincovnou oprávněnou razit mince pro centrální banku. Od roku 1993 jsme výhradním dodavatelem oběžných a pamětních mincí pro potřeby České národní banky a za více jak dvacet let jsme si vybudovali pozici předního českého obchodníka s drahými kovy. Dlouhodobě spolupracujeme s význačnými českými akademickými sochaři. Naše produkty představují umělecká díla trvalé hodnoty.

Společnost byla založena v roce 1993 po rozpadu československé federace jako ražebna mincí akciové společnosti Bižuterie v Jablonci nad Nisou, která díky svým bohatým zkušenostem v oblasti zpracování kovů, ražby a rytectví již v listopadu roku 1992 vyhrála výběrové řízení na dodavatele oběžných mincí pro nově vznikající samostatnou Českou republiku. Od roku 1994 se pro potřeby ČNB razí v České mincovně také pamětní mince ČR. Na svém kontě má Česká mincovna také ražbu oběživa pro zahraniční centrální banky, konkrétně např. pro Moldávii, Arménii, Venezuelu, Spojené arabské emiráty, nebo Libanon. Kromě toho provádí vlastní emisi pamětních medailí, replik historických mincí, žetonů a medailonků.

Česká mincovna rozvíjí vlastní výrobu i vlastní obchodní činnost. Od roku 2002 je společnost držitelem certifikátu systému managementu jakosti ISO 9001:2000 od auditorské firmy Lloyd´s Register Quality Assurance. Společnost provozuje prodejny v Praze a v Jablonci nad Nisou a od roku 2010 také specializovaný internetový obchod. V současnosti má 66 zaměstnanců, jejím vlastníkem je česko-švýcarské konsorcium Česká mincovna Group.

Recenze a názory zákazníků

 
žádné komentáře

U tohoto prodejce zatím neevidujeme žádnou recenzi nebo názor zákazníka.

Máte-li dobrou nebo špatnou zkušenost s tímto prodejcem, podělte se s námi o ní.