zlatá investiční mince American Buffalo

zlatá investiční mince American Buffalo

Zlatá investiční mince American Buffalo se v Americké státní mincovně razí od roku 2006 a jedná se o jedinou minci, kterou vláda Spojených Států Amerických razí z čistého 24 karátového zlata. Podobně jako jiné investiční mince z drahých kovů, i tato je zákonným platidlem s nominální hodnotou 50 amerických dolarů (USD).

Na lícové (přední) straně této zlaté investiční mince je vyobrazen portrét indiánského náčeníka, doplněný o rok ražby a text "Liberty".

Na rubové (zadní) straně této zlaté mince je vyobrazen americký Bizon, áhu mince v trojských uncích, nominální hodnota a text "UNITED STATE OF AMERICA".

Mince American Buffalo je přesnou replikou niklového pěticentu, který se razil v letech 1913 až 1938. Jeho návrh vytvořil proslulý umělec James Earle Fraser v roce 1913. Motiv u této zlaté mince je od počátku jejího vzniku stále stejný.

Technické parametry zlaté mince American Buffalo

Váha Rozměry (v mm) Ryzost Nominální hodnota Celková
emise
Oz gram průměr tloušťka
1 oz 1,000 31,10 32,70 2,95 999,9 / 1000 50$ (USD) -

Srovnání prodejní ceny (od nejlevnější, po nejdražší)

Ceny, za které se zlatá investiční mince American Buffalo prodává u registrovaných prodejců, pravidelně ověřujeme (minimálně jednou denně). Všechny uvedené ceny slitků a mincí byly převzaty z webových stránkách jednotlivých prodejců včera v 19:17 hodin, ale většina prodejců je pravidelně aktualizuje i několikrát za hodinu (v závislosti na aktuální ceně drahého kovu a kurzu české koruny vůči dolaru), proto se nemusí úplně přesně shodovat. Pro potvrzení ceny kontaktujte příslušného prodejce.

Nejnižší cena zlaté mince American Buffalo za kterou ji bylo možné včera koupit, byla 29 922,00 Kč

I přestože si jsme vědomi skutečnosti, že cena je pro většinu lidí velmi důležitá, tak v žádném případě neplatí, že ta nejnižší značí nejlepšího prodejce. Ještě před nákupem investičních mincí a slitků z drahých kovů je potřeba velmi důkladně zvážit všechny okolnosti, a raději si připlatit a mít jistotu, než-li ušetřit několik desítek nebo stovek korun a v konečné fázi litovat.

K lepší orientaci a výběru toho správného dodavatele Vám zcela jistě pomohou recenze a názory ostatních zákazníků, které jsou v detailu každého registrovaného prodejce. A pokud i Vy máte nějakou zkušenost, tak budeme velmi rádi pokud se o ni s námi podělíte, a pomůžete tak dalším lidem při rozhodování.

1
oz

Fotogalerie

Líc zlaté investiční mince American Buffalo Rub zlaté investiční mince American Buffalo Luxusní krabička s investiční zlatou mincí American Buffalo