stříbrná investiční mince American Eagle

stříbrná investiční mince American Eagle

Legendární stříbrná mince American Eagle (americký orel) je oficiální stříbrnou mincí Spojených států amerických již od roku 1986. Díky tomu má tato stříbrná mince také status zákonného platidla s nominální hodnotou, která je však zanedbatelná ve srovnání s její reálnou cenou. Tato investiční stříbrná mince se razí v americké státní mincovně, která zároveň garantuje obsah stříbra, hmotnost a ryzost.

Na líci (přední straně) této mince je vyobrazena kráčející svoboda (Walking Liberty) zahalená do vlajku USA, s vavřínovou a dubovou větvičkou v ruce (symbol občanského a vojenského vítězství). Tento design byl původně použit na stříbrných půldolarech z let 1916 až 1947 a toto vyobrazení navrhl světoznámý designér Adolph A. Weinman v roce 1916.

Na rubu (zadní straně) této mince je vyobrazen heraldický orel, který je podobný americkému orlu vyobrazenému na státní pečeti Spojených států amerických. Orel ve svých pařátech drží stuhu s volebním heslem Spojených států amerických "E Pluribus Unum" („Z mnoha jeden“). Nad hlavou orla je 13 hvězd, symbolizujících 13 kolonií, které daly v roce 1776 vzniknout Spojeným státům americkým. Toto vyobrazení navrhnul a vytvořil Johna Mercantiho v roce 1986.

Po estetické stránce jsou stříbrné investiční mince ze série American Eagle považovány za nejkrásnější stříbrné mince na světě. Proto jsou také absolutně nejžádanější a pravidelně se stává, že americká státní mincovna není schopna uspokojit několikanásobně vyšší poptávku po těchto mincích.

Americká státní mincovna ročně vyrobí několik desítek milionů této mince (např. v roce 2008 to bylo 20,5 milionu kusů) ale pouze 5% až 10% produkce je ve špičkové PROOF kvalitě (všechny ostatní mince jsou pouze v běžné kvalitě). A s tím souvisí nejen pořizovací cena, ale také například balení mince. Zatímco zlaté investiční mince American Eagle v běžné kvalitě jsou prodávány jen v průhledné plastové kapsli, tak ta stejná mince ve špičkové sběratelské PROOF kvalitě je prodávána v luxusní sametové krabičce s certifikátem potvrzujícím její pravost.

Technické parametry stříbrné mince American Eagle

Váha Rozměry (v mm) Ryzost Nominální hodnota Celková
emise
Oz gram průměr tloušťka
1 oz 1,000 31,10 40,60 2,98 999,3 / 1000 1$ (USD) 8000 ks

Srovnání prodejní ceny (od nejlevnější, po nejdražší)

Ceny, za které se stříbrná investiční mince American Eagle prodává u registrovaných prodejců, pravidelně ověřujeme (minimálně jednou denně). Všechny uvedené ceny slitků a mincí byly převzaty z webových stránkách jednotlivých prodejců včera v 19:15 hodin, ale většina prodejců je pravidelně aktualizuje i několikrát za hodinu (v závislosti na aktuální ceně drahého kovu a kurzu české koruny vůči dolaru), proto se nemusí úplně přesně shodovat. Pro potvrzení ceny kontaktujte příslušného prodejce.

Nejnižší cena stříbrné mince American Eagle za kterou ji bylo možné včera koupit, byla 597,00 Kč

I přestože si jsme vědomi skutečnosti, že cena je pro většinu lidí velmi důležitá, tak v žádném případě neplatí, že ta nejnižší značí nejlepšího prodejce. Ještě před nákupem investičních mincí a slitků z drahých kovů je potřeba velmi důkladně zvážit všechny okolnosti, a raději si připlatit a mít jistotu, než-li ušetřit několik desítek nebo stovek korun a v konečné fázi litovat.

K lepší orientaci a výběru toho správného dodavatele Vám zcela jistě pomohou recenze a názory ostatních zákazníků, které jsou v detailu každého registrovaného prodejce. A pokud i Vy máte nějakou zkušenost, tak budeme velmi rádi pokud se o ni s námi podělíte, a pomůžete tak dalším lidem při rozhodování.

1
oz

Fotogalerie

Rub stříbrné investiční mince American Eagle v běžné kvalitě Líc investiční stříbrné mince American Eagle v běžné kvalitě Balení stříbrné investiční micní American Eagle v běžné kvalitě Rub investiční stříbrné mince American Eagle ve špičkové PROOF kvalitě Líc stříbrné investiční mince American Eagle ve špičkové PROOF kvalitě Luxusní sametová krabička s investiční stříbrnou mincí American Eagle v PROOF kvalitě a certifikátem potvrzující pravost