stříbrná investiční mince Maple Leaf

stříbrná investiční mince Maple Leaf

Stříbrná mince Maple Leaf je oficiální investiční stříbrnou mincí Kanady se statusem zákonného platidla a nominální hodnotou 5 kanadských dolarů (CAD). Jak to tak u těchto mincí bývá, tak nominální hodnota zanedbatelná v porovnání se sběratelskou nebo investiční hodnotou, která je několikanásobně vyšší.

Název této investiční stříbrné mince dal javorový list (Maple Leaf), který je považován za kanadský národní symbol. Poprvé byla prvně vyrobena v Královské kanadské mincovně (Royal Canadian Mint) v roce 1988 a aUTOREM návrhu mince je Walter Ott. Množství ryzího stříbra v této minci je 99,99% (24 karátů) a v současné době se jedná o minci s nejvyšším obsahem stříbra.

Na lícové (přední) straně této stříbrné investiční mince je vyobrazen portrét královny Elizabeth II, doplněný o nominální hodnotu mince.

Na rubové (zadní) straně této stříbrné mince je vyobrazen javorový list, doplněný o text CANADA, váhu mince v trojských uncích a rok ražby.

Zajímavostí u této mince je fakt, že stříbrná investiční mince Maple Leaf zejména z let 1996 a 1997 má velmi vysoké prémium. Důvodem je omezený počet vyražených stříbrných mincí Maple Leaf v tomto období (v roce 1997 byl vyraženo cca 101.000 kusů mincí Maple Leafs, zatímco například v roce 1999 bylo vyraženo přes 1,2 milionu kusů těchto mincí).

Technické parametry stříbrné mince Maple Leaf

Váha Rozměry (v mm) Ryzost Nominální hodnota Celková
emise
Oz gram průměr tloušťka
1 oz 1,000 31,10 38,00 3,15 999,9 / 1000 5$ (CAD) -

Srovnání prodejní ceny (od nejlevnější, po nejdražší)

Ceny, za které se stříbrná investiční mince Maple Leaf prodává u registrovaných prodejců, pravidelně ověřujeme (minimálně jednou denně). Všechny uvedené ceny slitků a mincí byly převzaty z webových stránkách jednotlivých prodejců dnes v 07:17 hodin, ale většina prodejců je pravidelně aktualizuje i několikrát za hodinu (v závislosti na aktuální ceně drahého kovu a kurzu české koruny vůči dolaru), proto se nemusí úplně přesně shodovat. Pro potvrzení ceny kontaktujte příslušného prodejce.

Nejnižší cena stříbrné mince Maple Leaf za kterou ji bylo možné dnes koupit, byla 584,00 Kč

I přestože si jsme vědomi skutečnosti, že cena je pro většinu lidí velmi důležitá, tak v žádném případě neplatí, že ta nejnižší značí nejlepšího prodejce. Ještě před nákupem investičních mincí a slitků z drahých kovů je potřeba velmi důkladně zvážit všechny okolnosti, a raději si připlatit a mít jistotu, než-li ušetřit několik desítek nebo stovek korun a v konečné fázi litovat.

K lepší orientaci a výběru toho správného dodavatele Vám zcela jistě pomohou recenze a názory ostatních zákazníků, které jsou v detailu každého registrovaného prodejce. A pokud i Vy máte nějakou zkušenost, tak budeme velmi rádi pokud se o ni s námi podělíte, a pomůžete tak dalším lidem při rozhodování.

1
oz

Fotogalerie

Líc investiční stříbrné mince Maple Leaf Rub stříbrné investiční mince Maple Leaf